Saç Ektirme Sonrası Saçların Çıkması

Saç Ektirme Sonrası

Ekilen Saçlar Kaç Günde Çıkar?

Bir saçın yaşamı boyunca üç evresi vardır:

 

  1. Gelişme ve olgunluk aşaması (anagen faz): Üç yıl veya bazen daha fazla sürer.
  2. Duralama aşaması (katagen faz).
  3. Zayıflama aşaması (telogen faz).

 

Erkeklerde daha sık olarak görülen saç dökülmesi, 25 yaşına kadar erkeklerin %25′ini, 40 yaşına kadar %40′ını, 50 yaşına kadar %50’sini etkiler.
Saç Nakli operasyonu özellikle doğal ve sağlıklı saç sonuçları verdiği için oldukça tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Saç nakli sonrası fue/fut yöntemi ile ekilen saçlar kesinlikle yeniden dökülmez.Bu sebeple (Doktorunuz aksini belirtmediği sürece)yeni saçlarınıza perma yapabilir, fön çekebilirsiniz bunda hiçbir sakınca yoktur. Saç nakli öncesi ve sonrasında unutulmaması gereken en önemli konu her hastanın özel olduğu ve tüm değerlendirmelerin hastaya özel yapılması gerektiğidir.Saç nakli hastane ortamında, lokal anestezi etkisinde yapılan bir operasyon olduğundan normal hayatınıza bir kaç gün içerisinde kolaylıkla dönebilirsiniz.

Saç ektirme sonrası ekilen saç kaç günde çıkar ?

Saç ekiminden sonra ekilen saçlar ilk ayda dökülebilir. Asıl transplante edilen saç kök hücreleridir. Bu hücrelerden saç üretilip deri dışında kendini göstermesi için yani anajen fazın başlaması için enaz 2 ay gereklidir.  Altı ayda ekilen saçların %70’i, bir yılda % 90’dan fazlası çıkar. İlk günler cılız olan saçlar zamanla gürleşir. PRP kullanımı saç ekiminde başarı şansını arttırabilir.

Bir cevap yazın