Saç Ektirme Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Saç Ektirme

Saç ektirmek isteyen bir kişinin amacı eski saçlarına kavuşmaktır.

Saç ekiminde yapılan işlemde var olan saçların en etkili biçimde kullanarak sizi kel veya seyrek saçlı görünümden kurtarmaktır. Ancak saç ektirme işlemine başlamadan önce işlemin size ne kadar fayda sağlayabileceğini öğrenmeniz gerekir.Verici alandan elde edilebilen kök ünitesi sayısı saç ektirenin amacına ulaşması ile doğru orantılıdır. Verici alan saç köklerinin alınacağı saçlı deri bölgesi demektir. Saç eekiminde verici alanınız kafanızın arka tarafındaki dökülmeye dayanıklı bölge olacaktır.

Saç Ektirmede Saç Sıklığının Etkileyen Faktörler

Verici alandan elde edilebilen kök ünitesi sayısının yanısıra saç rengi, saç telinin kalınlığı, kıvırcık ya da düz olması gibi faktörler de sonucu etkileyecektir. Saç ekimi operasyonlarında bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bazı durumlarda birden çok yöntemin bir arada kullanılması en iyi sonucun alınması için gerekli olmaktadır.

Saç Ektirmeden Önce Muayene

Saç ektirecek kişinin aklında bulundurması gereken nokta bir takım kısıtlılıklar başarıyı etkileyebilir. Çok ince ve çok az miktarda saçı olan bir kişi saç ektirme operasyonu için uygun aday olamayabilir. Doktorunuz ilk muayenede saçınızın uzaması ve kaybı ile ilgili sorular soracak, ailenizdeki saç kaybı durumunu araştırarak, sizin için en uygun olan cerrahi müdaheleyi planlamaya çalışacaktır. Cerrahi müdahale sırası ve sonrasında çıkabilecek sağlık sorunlarınızı en aza indirebilmek için; varsa alerjilerinizi, kullandığınız ilaçları, sigara içip içmediğinizi ve mevcut sağlık problemlerinizi doktorunuza söylediğinizden emin olunuz.

Saç Ektirme Öncesi Muayenede Beklentilerinizi Plastik Cerrahınıza Anlatın:

Başarılı bir saç ekimi sonrası görüntünüz daha iyi hale gelirken kendinize güveniniz artacak, çevreniz ile yeni ilişkiler kurarken kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Ancak idealinizdeki görüntüye kavuşmanıza ya da insanların size yaklaşımında farklılık göstermelerine yeterli olmayabilir. Ameliyata karar vermeden önce beklentilerinizi iyi belirleyip bunları plastik cerrahınızla tartışmanız önerilir.
Saç ekiminde elde edlebilecek sıklık saç köklerinin alınabileceği sahanın genişliğine, sıklığına ve saç ekimi yapılacak alanın genişliğine bağlıdır. Saç ektirme işleminın başarısını hesaplamak için tıklayınız.

 

 

 

Bir cevap yazın