Saç Ektirme İstiyorsanız

Saç Ekimi Düşünüyorsanız

Saç kaybı öncelikle yaşlanma, hormonal değişiklikler ve ailesel kelliğe eğilim gibi faktörlerin bir bileşimi sonucu ortaya çıkar. Kural olarak saç kaybı ne kadar erken başlarsa kelliğin şiddeti o kadar ağır olur. Saç kaybı travma ya da yanık gibi nedenlere bağlı olabilir ancak bu tedavi şekli, rekonstrüktif işlemler gerektirir. Saçınızdaki dökülme sizi rahatsız edecek boyutlara ulaştı ise; bu konu ile ilgili bir plastik cerrahla görüşmeniz sizi rahatlatacaktır. Siz ve plastik cerrahınız saç ekiminin sizin için en iyi çözüm olduğuna karar verdiğinizde, bu operasyonun plastik cerrahlar tarafından 30 yıldan uzun süredir yapıldığını öğrenmek size güven verecektir.

Saç ekimi ameliyatı düşünüyorsanız, doktorunuzun sizin için planlayacağı ameliyat ile ilgili anlayamadığınız noktaları ve sizin beklentilerinizi detaylı olarak tartışmalı ve anladığınızdan emin olmalısınız. Unutulmamalıdır ki, saç ekimi kişiye özel bir tedavidir.

Şemada göründüğü gibi saç kaybının şekli Norwood sınıflandırılmasında belirtilen evrelerden olur. Şemada görülen şekillerden bir tanesi sizin saç kaybınızı tanımlayacaktır.

Saç kaybı şekilleri birbirine benzemekle birlikte, saç onarımı kişiye özel bir uygulamadır. Özellikle ön saç hattı yüz ifadenizin çok önemli bir unsurudur ve doğal görünümlü bir saç hattı oluşturulması son derece önemlidir.

Norwood sınıflandırmasında görülen ilk 6 derecedeki saç kayıplarında, saç onarım cerrahisi şansı vardır. Ancak derece arttıkça cerrahi onarım zorlaşmakta cerrahın becerisi ve deneyimi çok daha önem kazanmaktadır.

Bir cevap yazın