Saç Ektirme ile İlgili Merak Ettikleriniz

Saç Ektirme Yaptıracakların Soruları

Saç ekiminden önce hastaların merak ettikleri  konuların bir kısmı aşağıda özetlenmiştir.

Saçlı derideki izlere saç ekimi yapılamaz mı?

Bu izler FUE yöntemi ile düzeltilir. Saçlı derideki izlerin olduğu bölgede kanlanma azdır. Bu köklerin tutmasına engel olabilir. Ancak yine de FUE ile ekilen köklerin enaz %50 si tutar.

Seyrek bölgeye saç ekimi yapılırsa var olan kökler zarar görürmü?

Seyrek alanı sıklaştırmak mümkündür. Ancak delikler slitle açılırsa kökler zarar görür. Delerek ekim yapılırsa; örneğin Choi iğnesi kullanılırsa kökler zarar görmez. Ancak bu bölgede dökülecek olan saçların tıbbi tedaviyle korunması gerekir.

Vücuttan ekilen kıllar ekilen uzar mı?

Birçok sitede vücuttan alınan kılların 8cm kadar uzadığı belirtilse de bu her zaman gerçek değildir. Az miktarda uzar, kıvırcık kıllar düzleşir. Sakaldan alınan kıllar sakal kadar uzar.

Lazer tarağı işe yarar mı?

Hiçbir etkisi yoktur. Profesörlüğü şüpheli ziraatçi, kendini doktor olarak lanse eden Maranki’ye inanıyosanız laser tarağı alın. Siz her türlü kandırılmaya hazırsınız demektir. Mezoterapi de yaptırın. Kanınızın sıvı kısmını da kafanıza sıktırınız. Her türlü saçmalığı denedikten sonra saçınızı ektirmeye bir plastik cerraha gidiniz. Onun söylediklerine inanmayıp kendinizi saç ekimciye teslim ediniz. Sonra saçlarınız düzgün çıksın diye üfürükçüye gidin.

Koltukaltı ve pubis kılları saç ekiminde kullanılabilir mi?

Bu bölgelerde kıllar çok yatay çıkar. Köklerin alımı genelde başarısızdır.

FUT yöntemiyle saç ektirdim. Saçlar dik çıkıyor. Saç çizgim çok önde. Bu durum düzeltilebilir mi?

Saç ekiminde sonucu FUE veya FUT yapılması etkilemez. Siz yanlış yerde muhtemelen değil plastik cerrah, doktor bile olmayan bir saç ekimciye saç ektirmişsiniz. FUE veya FUT yöntemi ile düzeltilebilir. Muhtemelen bu iş için para da harcamak istemiyorsunuzdur. Gidin saç ekimciyi dava edin.

Bacak kılları saç ekiminde kullanılabilir mi?

Bacak kılları saç amacıyla kullanılabilir ama daha kaliteli ense,sakal ve göğüs gibi bölge kıllarını nakletmek daha uygundur.

Ekilen saç ne zaman çıkar?

FUE ile ekilen saçların bir kısmı 2-6 hafta arasında şok dökülmeye uğrar.Bu dönemde dökülenler 4-8 ay sonra çıkmaya başlar.1 yılda yaklaşık sayısal sonuç tamamlanır,kalite değişimi 2 yıla kadar devam eder.

Saç ekimi günah mıdır?

Din bilginlerinin araştırma sonucu yorumlarına göre saç ekimi günah değil.

Vücuttan saç ekiminde ne kadar saç ekilebilir?

Vücuttan saç ekiminde daha çok sakal,göğüs kılları ve sırt kılları kullanılır. Ekilebilecek kök sayısı alınabilecek kalitedeki kök sayısı kadardır.

Jöle ve biryantin gibi ürünler saç dökülmesi yapar mı?

Hayır. Saç köküne zarar verebilecek madde içermez ancak saçlı deriye zarar verebileceğinden gece yıkanması uygun olacaktır.

Daha önce FUT yöntemiyle saç ektirene FUE yapılabilir mi?

Vücutta ve ensede alınabilecek kök olduğu sürece saç ekimi yapılabilir.

Bayana saç ekimi yapılır mı?

Evet bayana erkek tipi saç dökülmesi,allopecia areata, yara yanık izi gibi durumlarda ekilebilir ama bayanlarda daha sık görülen tüm kafada seyrelme şeklinde olan allopecia totalis(bayan tipi) saç dökülmesinde ekim yapılmamalıdır.

Saçlar neden kıvırcık olur?

Saçın biyokimyasal yapısındaki küçük bir fark (disülfit bağları) saçın kıvırcık olmasına sebep olur ve genetiktir.

Ekilen kökten kaç saç teli çıkar?

Ekilen her bir kökten bir saç teli çıkar.Ancak vücutta tekli gruplar halinde çıkarken ensede saçlar 1-4 kök içeren folliküler ünite denen gruplar halinde çıkar.

Saçı kazıtmak kaliteyi artırır mı saç dökülmesini durdurur mu?

Hayır yapılan bilimsel çalışmalar kazıtmanın saç kalitesine ve saç dökülmesine etki yapmadığını ama saç kısa olduğu için ilk birkaç hafta saç kalitesi artmış gibi algılandığını ve de dökülen saçlar kısa olduğu için farkedilemediğini göstermiştir.

Kıl köklerinin alındığı yerden tekrar saç çıkar mı?

Kök alınan alandaki saçlar alınan kök kadar seyrelir ama enseden seyrelmenin farkedilemeyeceği kadar,sakal ve göğüstense hepsi alınır.

Saçlarım erkenden beyazlaştı,neden?

Saç ağarması genetik yapıdan kaynaklanır ve saça rengini veren melanin pigmentinin üretiminin azalmasıyla meydana gelir.

Ekilen saç dökülür mü?

Ense ve vücuttan alınan kökler DHT denilen zararlı hormondan etkilenmediği için dökülmez ama ileri yaşa kadar yaşanması halinde cildin kırışması gibi kaçınılmaz olarak saçlar giderek azalır.FUE’de kaliteli saçlar seçilerek alındığı için daha uzun dayanır.

Finasterid cinsel istekte azalma yapar mı?

Dünyanın en güvenilir kuruluşu olan FDA tarafından yapılan 2000 kişilik bir çalışmada istatistiki olarak cinsel istek azalması yapmadığı kanıtlanmıştır.

Şapka ve baş örtüsü kulanmak saçı dökermi?

Dolaşımı bozacak kadar sıkı değilse dökülmeye sebep olmaz.

Saç çıkardığı söylenen sabunlar, kremler, bitkisel ilaçlar saç çıkarır mı?

Bu tür ürünlerin güvenilir laboratuar onayı yoktur. Her ne kadar 5 alfa redüktazı inhibe ettiğini yazanlar da olsa inandırıcılıktan çok uzak ve reklam amaçlıdır.

Kafadaki kıllar tedaviyle artırılabilir mi?

Hayır kök sayısı doğuştan bellidir arttırılamaz.

Ensemde ve vücudumda kıl yok saç ekilebilirmi?

Saç ekimi mümkün değilse protez kullanılabilir.

Ekilen saçlar neden dik dik çıkıyor?

Eski saç ekiminde delikler 90 dereceyle açıldığı için saçlarda dik çıkar.