Nakil Yöntemlerinin Saç Ekimi Fiyatlarına Etkisi

  • by

En iyi saç ekim doktorları, en iyi saç ekim merkezleri saç ekimini kaça yapar?

Saç ekimi yapıldıktan sonra önce ekilen saçlar dökülür. Bir ay sonra tamamı bile dökülebilir. Üç ay sonra ekilen saçlar çıkmaya başlar. Altı ayda %70’i, bir yılda %90-98’i çıkar. Bu bir  yıllık bekleme süresini gönül rahatlığı ile geçirebilmek için ekimden önce araştırın, güvenle işlemi yaptırın. Ekim sonrası dönemde kontrollerde plastik cerrahınıza rahatça ulaşabilmeniz de önemlidir.

En iyi saç ekim merkezleri, en iyi saç ekim doktorları saç ekimi için çok yüksek ücret talep ederler mi?

Saç ekimi yüksek maliyetli yatırım gerektirmez. Standart giderleri varıdr. Ancak ekim işlemi uzun sürer çok emek ve tecrübe ister. Saç ekiminde emek ve tecrübe için ödeme yaparsınız.

FUT fiyatı nasıl belirlenir?

Artık sadece bazı hastalarda uygulanan FUT yöntemi cerrahi bir işlem olduğundan daha pahalı olacağı düşünülse de aynı güne 3-4 ameliyat sığıştırarak düşük greft sayısı ile çalışan bazen doktor bile olmadan yapıldığı dönemler olmuştur. FUT fiyatı 1000 dolara kadar düşmüştür. Ancak şerit alma ve FUT işlemi gerçek bilimsel anlamda uygulandığında daha maliyetli bir işlemdir. Köklerin ayrıştırılmasında mikroskoplar gerekir. Şeridi plastik cerrah alır. Ekim FUE’ye göre sadece bir saat daha kısa sürer. Bu nedenle ücretin FUE işlemindekinden daha ucuz olması düşünülemez.

Arz talep dengesi de fiyatları etkiler. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın izin aylarında fiyatlar daha yüksektir. İşlerin az olduğu bazı mevsimlerde fiyatlar %20 kadar düşer.

FUE yönteminde fiyatı belirleyen etmenler:

FUE yöntemine hakim olmayanlar veya yatırımlarını FUT yöntemine göre yapanlar FUE ücretlerini çok yüksek söyleyerek hastalara FUT yöntemi ile saç nakli uygulamaya çalışırlar. Aslında yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı FUE ile FUt arasında artık fiyat farkı yoktur. Plastik cerrahın ekimde aktif olarak çalıştığı saç ekimlerinde fiyat greft başına 2-4 TL, naklini sadece yardımcı personele yaptıran kurumlarda ise 1 TL civarındadır.

Saç ekimi için ücret araştırırken dikkat etmeniz gerekenler:

Telefonla veya mail ile ücret vermeyen kurumlar: Bunlar ciddi kurumlar olabileceği gibi, sizi klinikte razı edebileceklerini düşünen kurumlardır. Burada isteyeceğiniz şey plastik cerrahları ile görüşmek olmalıdır. Yoksa zaten ciddi bir müessese değildir.

Ücretlerin baz fiyatını veren yerlerde de aynı amaç vardır.

Yüksek ücret talep eden kurumlar sosyoekonomik durumu iyi müşteri isteyen kurumlardır.

Bugün pekçok kurumda saç ekimi muayenesi için ücret alınmamaktadır. En iyisi telefonla plastik cerrahınızla görüştükten sonra vakit ayırıp gidip muayene olmaktır. Ucuz olsun diye doktor bile olmayan seri imalat yapan bir yerde ekim yaptırmak saçmadır. Dikkatli olun! İsmi çok bilindik yüksek kalitede sağlık hizmeti veren bunu belgelerle gösteren kurumlarda bile plastik cerrah veye dermatolog olmadan teknisyenler ekim yapmaktadırlar. Standardın dışında başınıza birşey geldiğinde müdahale edebilecek, komplikasyonları yönetebilecek birinin ekimde olmaması başınıza önemli sorunlar açabilir. Doktor olmayan birinin hasta tedavi etmesi hele ki cerrahi işlem yapmasının kar amacı gütmese bile cezası 2 yıl hapistir.

Ekim sonrası kullanacağınız ilaçların da aylık 100 TL.’ye kadar çıkan bedelleri vardır.

Etiketler:

Bir cevap yazın