Saç Ekim Merkezi Özellikleri

Saç ekimi hastaneler ve özel kliniklerle birlikte sektöre “SAÇ EKİM MERKEZİ” adı altında yeni klinikler oluşmasını sağladı.Saç ekim merkezleri sınıf sınıf ayrılmaktadır.Saç ekim merkezlerinde 1 veya daha fazla koordinatör saç ekimi yapılacak kişilerle görüşüp operasyonun nasıl yapılacağını anlatırlar.Bunun yanı sıra saç ekimi merkezlerinde kesinlikle plastik estetik cerrah olmalıdır.

Saç ekim merkezlerinde çalışan ekip çok önemlidir.Bütün sorumluluk estetik cerrahta olmasına rağmen, asıl işi yapan kesinlikle saç ekim merkezinin ekibidir.

Saç ekimi yapılan merkezlerde nelere dikkat edilmeli ve nelere öncelik verilmelidir?

Saç ekimi operasyonu diğer estetik cerrahi ameliyatlar gibi ciddi bir ameliyat olarak görülmese de cerrahi bir operasyondur ve mutlaka hijyenik bir yerde yapılmalıdır.Saç ektirmek istediğinizde saç ekiminizi nerede yaptıracağınıza karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken başlıca noktaları şöyle sıralayabiliriz.

1. Saç ekim yaptıracağınız yer kesinlikle hastane ortamı olmalıdır.

2.Saç ekimi operasyonu ameliyathane? ortamında yapılmalıdır. Saç ekimi operasyonunda mikrop kapma riski olacağı için mutlaka operasyon bölgesi çok hijyenik olmalıdır.

3. Saç ekim merkezi uzmanları konusunda tecrübeli, uzman ve estetik plastik cerrah olmalıdırlar. Saç ekiminizi yaptıracağınız kişinin estetik cerrah olup olmadığına ve saç ekimi ile ilgili tecrübesine dikkat ediniz?.

4. Saç ekimi merkezlerinde ekip çok önemlidir. Asistanından anestezisyenine? kadar her şey tam olmalıdır. Ekibin deneyimi saç ekiminizin başarısını önemli ölçüde etkileyen faktörlerden biridir.

5. Saç ekim merkezlerinin hangi yöntemi kullanarak operasyon yaptığı çok önemlidir.

6. Saç ekimi yaptıracağınız merkez Sağlık Bakanlığından onaylı olarak saç ekimi yapmalıdır. Sağlık Bakanlığı onayı olmadan kaçak olarak saç ekimi yapmak yasal değildir. Saç ekiminizden mağdur olmamak için ekim yaptırmadan önce saç ekimi merkezinin Sağlık Bakanlığı onayı olup olmadığını mutlaka öğreniniz.

Bir cevap yazın