Op. Dr. Necdet Uçar

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

1970 Ankara Bahçelievler İlkokulu

1976 Ankara Cumhuriyet Lisesi

1982 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

1982-1984 Bakırdağı S.O. Mecburi Hizmet

1984-1990 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ABD.de ihtisas

1990-1991 yıllarında Münih Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde tüm dünyada meme rekonstrüksiyonu ve estetik cerrahisi konusunda öncülerden Prof. Feller, mikrocerrahi ve elcerrahisi  konusundaki en önemli otörlerden . Profesör Biemer ile çalışma imkanı buldu.

1992-1995 yıllarında Başkent Üniversitesi Hastanesinde meme cerrahisi, laser ve yanık konularında çalışmalarda bulundu.

1994 yılında Profesör Carlos Uebel’den FUT yöntemi ile saç ekimini öğrendi

1996 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde endoskopik yüz geme konusunda en önemli uygulayıcılarından olan Profesör Ramirez’den, yüz geme konusunda Profesör Hester’den, gözkapağı cerrahisi konusunda Profesör Caraway’den eğitim aldı. Yine ABD’de saç ekimi ve laser konusunda kurslara katıldı. FUE tekniğini öğrenerek 2000 yılından itibaren rutin uygulamaya başladı.

1995-2001 yılları arasında Bayındır Hastanelerinde Plastik Cerrahi bölüm direktörlüğü yaptı.

Daha sonra Bakü Merkezi Klinik Hastane plastik cerrahi bölümünü kurdu ve bu hastanede halen senyör konsültan olarak görevine devam etmekte. Istanbul’da Kalamış Tıp Merkezinde mesleğini icra etti. Şu anda kendi kliniğinde çalışmaktadır. İyi derecede  Almanca ve İngilizce bilir. Evli, tek çocukludur.

Türk Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneğine, Estetik Plastik Cerrahi Derneğine, TTB, İTB, ESHRS, IPRAS, European Burn Association, Mediterranean Burns Club ve European Hair Society’ye üyedir.