Saç Dökülmesi, Saç Ekimi

Saç Dökülmesi, Saç Ekimi hakkında genel bilgier

Kök Hesaplama

Normalde saçlı deride santimetrekarede 70 saç kökü ünitesi vardır. Saç ekimi yaparken bunun en az yarısını tamamlamak gerekir. Saç ektirme öncesinde bu konuyu plastik cerrahınıza danışın. Saç dökülmeniz çok ise en iyisi saç ekimini 2 seans olarak planlamaktır.

ARTAS Saç Ekim Robotu

Saç ekimi robotu ARTAS kök alımında kullanılmaktadır. Saç kökü alımını tecrübeli bir plastik cerrahtan daha hızlı ve başarılı değildir. Saç ektirmeden önce cerrahınızla görüşün. Ekim konusunda faydası yoktur.

FUE yöntemi FUT yöntemi karşılaştırma

FUE vs FUT Tecrübeli bir plastik cerrah her iki saç ekimi yöntemini de uygular. İki yöntem arasında sonuç olarak fark yoktur. Sadece, FUE yönteminde saçlar kısa kesilmek zorundadır. FUT yönteminde %5 oranında iz kalma riski vardır. FUE yöntemiyle artık 4000 kök ünitesi rahatlıkla ekilebilmektedir. 4000 kökü ekerken kökler 6 saatin üzerinde dışarıda bekletilmeden ekilir. Çünkü ilk alınan greftin ekilmesi alınması ile ekilmesi arasında 4 saat kadar zaman geçer. Bunun bir… Daha fazlasını oku »FUE yöntemi FUT yöntemi karşılaştırma

Saç Ekimi Süreci

Saç ekimi operasyonu ile ilgili detayları, öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini doktorunuzdan ögrenebilir ve İstanbula gelmeden önce saç ekimi ile ilgili tüm soruları sorabilirsiniz.

Saç Ektirme Öncesi

Saç ekimi operasyonuna gelmeden önce yapılması gerekenler, araştırmalar ve dikkat etmeniz gereken noktalar.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

Saç ekimi bazı hastalıklara sahip kişilere kesinlikle uygulanamaz. Saç ekimi yapmama kriterlerini doktorunuz ile görüşün.

Saç Ektirme İstiyorsanız

Saç ekimi kişiye özel bir tedavidir. Plastik cerrahinizla görüştüğünüzde sonuç olarak yüzünüze en uygun bir operasyon uygulamasi ile doğal görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi İşleminde Anestezi

Saç ekimi lokal anestezi ile uygulandığından hasta birşey hissetmez ve ağrı şikayeti operasyon boyunca olmaz.

FUE Saç Ekimi

Saç ekimi ve FUE yöntemi hakkında bilmeniz gerekenler. FUE yöntemi Saç ekiminde en çok uygulanan yöntemdir.