FUT PLUS Yöntemi

  • by

FUT PLUS Yöntemi

Aşağıdaki bilgiler saç ekimi tacirlerinin sitelerinden alınmıştır. FUT Plus diye bir yöntem yoktur. FUT yönteminden farkı yoktur! FUT yönteminde mini greft kullanılmaz!

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) tekniği; tüm dünyada bilinen şekliyle Fut tekniği (mini ve mikrogreft transplantasyonu ile saç restorasyonu) ense bölgesindeki saçlı dokunun şerit şeklinde, cerrahi operasyonla alınıp, dokunun birli, ikili, üçlü greftlere ayrılarak saçsız bölgeye nakledilme işlemidir. Bilinen en büyük dezavantajı doku alınan bölgede oluşan dikiş izi ve geçici his kaybıdır. Avantajı ise bir seansta alınan saçlı dokudaki greft miktarının fazla olmasıdır.

 

 

FUT PLUS TEKNİĞİ

  • İlk aşamada Saç ekimi yapılacak kişinin dökülme tipi, var olan saç adedi ve cm2’ye ekilecek greft sayısı belirlenir.
  • Saç restorasyonu için düşünülen çizimler ve işaretlemeler yapılır. Bu planlamalar yapılırken saç ekilecek bölgenin doğal saç çizgilerine uygun olması ve doğal bir görüntü oluşturmasına dikkat edilir.
  • Ense bölgesinde dökülmemeye kodlanmış olan saç bölgesinde gerekli olan saçlı doku lokal anestezi ile uzman doktor tarafından alınır.
  • Dokunun alındığı bölge ABD FDA onaylı dikiş materyali ile estetik dikiş atılarak kapatılır. Vücut tarafından absorbe edilen dikiş materyali sayesinde dikiş alması zahmeti yok edilmiştir. Yine bu sayede hastanın ense bölgesinde büyük oranda iyileşme gerçekleşir.
  • Saç ekim uzmanları, alınan saçlı dokuyu zaman kaybetmeksizin, birli, ikili ve üçlü greftlere ayırarak saç ekimine hazırlar.
  • Greftler yaşam sürelerini bozmayacak şekilde özel hazırlanmış solüsyonlar içerisinde bekletilirken ekilecek olan bölgenin saç kanalları her saçın çıkış yönü baz alınarak olabildiğince sık ve doğal şekilde açılır.
  • Alınan greftler hastanın belirlenmiş olan ihtiyacına göre dogal saç yapısına uygun olarak önden veya geriden başlayarak birli ve ikili greftler şeklinde nakledilir.
  • FUT tekniği bilinen dezavantajlarına rağmen, hastanın bu yönteme uygunluğu tespit edildiği taktirde uzmanlarımız tarafından en kısa sürede, en acısız, en fazla saç adedi alınarak, FDA onaylı materyaller ve en gelişmiş teknikle uygulanmaktadır.

Günümüzde saç dökülmesi başlangıcı ergenlik yaşlarına kadar gerilemiştir.Saç ekimi operasyonunda dünya genelinde kabul edilen yaş sınırı 22 dir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan daha genç yaştaki kişilere uzmanlar saç tedavisi önermektedirler. Saç dökülme sorunu yaşayan , saçlarında incelme ve seyrelmeler başlamış olan kişilerde (erkek veya kadın) uzmanlar prp saç tedavisini (doku yenileme) veya Paris Saç Mezoterapisini önermektedirler. Bu tedavi yöntemleriyle ölmeye yüz tutan zayıflamış saç kökleri canlandırılmakta, saç telinde canlılık,kalınlaşma ve yoğunluk kazanılmaktadır.

Bir cevap yazın