Bitkisel Saç Bakımı

Saç bakımınızı saç tipinize göre yapmalısınız. Saç tipleri:
Normal saçlar
İnce kırılgan saçlar
Yağlı Saçlar
Kuru Saçlar

Sirkeli su ile yıkanan saçlar parlar.

Saçınıza erken ak düşmemesi için sarmaşık yaprağı kullanın Yarım bardak sarmaşık yaprağını 5 bardak su ile  on dakika kaynatın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu suyu tonik gibi kullanın. Bu suya bir demet maydonoz atarsanız saçınız röfleli gibi olacaktır.

Haşlanmış kereviz suyu saçınızın kepeklenmesini engeller.

Güçlü ve parlak saçlar saçınızı zeytinyağlayın, tarayarak saç diplerine kadar zeytinyağı yedirin. saçınızı havluya sarın 2 saat bekleyin. Zeytinyağa bir yumurta sarısı ekleyebilirsiniz. Sonra şampuanla yıkayın.

Elma sirkesi kuruluğu giderir. Elma sirkesini saçınıza yedirin 10 dakika bekleyin. Sonra saçınızı yıkayın.

Saçlarınızın kolay taramak istiyorsanız spray şisesine azıcık saç kremi katılmış su koyun. Bunu saçınıza püskürtün ve tarayın. Saçlarınız kolay taranacak ve elektriklenmeyecektir.

Bir kaşık balı yarım çay bardağı suyla eritin. Bununla saçınıza friksiyon yapın. Kepeklerinizden kurtulmanıza faydası olacaktır.

Yatmadan önce saçlarınızı fırçalayın. Bu saçınızı tozlardan arındırır.

Ev yapımı tonik: 80 gr papatya, 50 gr adaçayı 50 gr mersin yaprağı iki litre suya koyun, 5 dakika kaynatın, 20 dakika demlendikten sonra süzün. Temiz saça bu sıvıyla friksiyon yapın.

İki haftada bir saçınızı derinlemesine temizlemek için saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyle saçınıza masaj yapın. Saçınızı duruladıktan sonra saç kremi sürün ve yıkayın. Bu işlem saçınıza parlaklık verir.

Saçınız dökülüyorsa bir tatlı kaşığı kekik yağı, bir tatlı kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı hintyağı, bir tatlı kaşığı kuru mayayı karıştırın, saçınıza sürüp streçle sarın ve iki saat sonra yıkayın.
Saçınız kepekleniyorsa bir fincan maden suyu, bir çorba kaşığı elma sirkesi, bir çorba kaşığı polen tozu, ir çay kaşığı deniz tuzunu karıştırıp saça sürün ve bir saat bekletip yıkayın.

Bir cevap yazın